Sobota, 27 czerwca 2026
Imieniny: Władysław, Maria, Cyryl

Zderzenie suzuki ze skodą na Przemysłowej. Trzy osoby w szpitalu, kierowca uciekł

Wieczorny ruch na ul. Przemysłowej w Rybniku zakończył się dramatycznie. W czwartek 25 czerwca po godz. 21.00, w rejonie skrzyżowania z ul. Karola Miarki, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Skutki wypadku okazały się na tyle poważne, że trzy osoby trafiły do szpitala, a kierowca jednego z aut – jak ustaliły służby – próbował oddalić się z miejsca zdarzenia.

Akcja służb i kobieta zakleszczona w pojeździe

Na miejscu pojawiły się zastępy straży pożarnej, policja oraz zespoły ratownictwa medycznego. Rozbite pojazdy to suzuki i skoda. Szczególnie trudna była sytuacja w suzuki, gdzie na tylnym siedzeniu znajdowała się pasażerka wymagająca pilnej pomocy.

Wczoraj po godzinie 21.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych w Rybniku na ulicy Przemysłowej, w okolicach skrzyżowania z ulicą Karola Miarki. Po dojeździe na miejsce zdarzenia dowódca potwierdził to zdarzenie. W wyniku tego wypadku zakleszczona została jedna kobieta, która podróżowała samochodem marki Suzuki. Znajdowała się na tylnym siedzeniu.

asp. Wojciech Kasperzec, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku

Jak przekazali strażacy, do uwolnienia poszkodowanej konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Po wydobyciu kobieta została przekazana ratownikom medycznym.

Kto jechał autami i kto został ranny

Z ustaleń służb wynika, że suzuki podróżowały dwie osoby: kierowca oraz pasażerka siedząca z tyłu. Skodą jechał tylko kierowca. Właśnie on – według relacji straży pożarnej – po wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia, jednak policjanci obecni na miejscu zatrzymali mężczyznę.

Samochodem Suzuki podróżował kierowca oraz kobieta, natomiast samochodem Skoda tylko kierowca, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Obecna na miejscu policja schwytała tego kierowcę.

asp. Wojciech Kasperzec, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku

W wypadku ucierpiały trzy osoby: 55-letnia kobieta, 83-letni mężczyzna oraz 39-letni mężczyzna. Wszyscy poszkodowani zostali przebadani przez zespoły ratownictwa medycznego, a następnie przewiezieni do szpitala.

Wszystkie te osoby zostały przebadane. Kobieta, o której wcześniej wspomniałem, była zakleszczona, więc konieczne było użycie specjalistycznych urządzeń hydraulicznych w celu jej wydobycia. Wszystkie trzy osoby zostały przebadane przez zespoły ratownictwa medycznego, które były na miejscu, i po przebadaniu wszyscy zostali zabrani do szpitala.

asp. Wojciech Kasperzec, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku

Ucieczka z miejsca zdarzenia i nieoficjalne informacje

Okoliczności zdarzenia bada policja. Nieoficjalnie pojawiły się informacje, że kierowca skody mógł być nietrzeźwy, jednak na ten moment te doniesienia wymagają potwierdzenia w oficjalnym komunikacie KMP Rybnik.

Straty po wypadku strażacy oszacowali na około 20 tys. zł. Służby apelują do kierowców o ostrożność, zwłaszcza wieczorem, gdy widoczność na drogach jest ograniczona, a chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem.

  • Wypadek: 25 czerwca, po godz. 21.00
  • Miejsce: ul. Przemysłowa w Rybniku, rejon skrzyżowania z ul. Karola Miarki
  • Pojazdy: suzuki i skoda
  • Poszkodowani: 3 osoby (55-letnia kobieta, 83-letni mężczyzna, 39-letni mężczyzna)
  • Szacowane straty: około 20 tys. zł
Źródło: zobacz oryginał
Udostępnij:
PC

Piotr Chmielewski

Pisze o transporcie i miejskiej aktywności, wyjaśniając zmiany na drogach i w komunikacji bez zbędnego żargonu.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!