Zderzenie suzuki ze skodą na Przemysłowej. Trzy osoby w szpitalu, kierowca uciekł
Wieczorny ruch na ul. Przemysłowej w Rybniku zakończył się dramatycznie. W czwartek 25 czerwca po godz. 21.00, w rejonie skrzyżowania z ul. Karola Miarki, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Skutki wypadku okazały się na tyle poważne, że trzy osoby trafiły do szpitala, a kierowca jednego z aut – jak ustaliły służby – próbował oddalić się z miejsca zdarzenia.
Akcja służb i kobieta zakleszczona w pojeździe
Na miejscu pojawiły się zastępy straży pożarnej, policja oraz zespoły ratownictwa medycznego. Rozbite pojazdy to suzuki i skoda. Szczególnie trudna była sytuacja w suzuki, gdzie na tylnym siedzeniu znajdowała się pasażerka wymagająca pilnej pomocy.
Wczoraj po godzinie 21.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych w Rybniku na ulicy Przemysłowej, w okolicach skrzyżowania z ulicą Karola Miarki. Po dojeździe na miejsce zdarzenia dowódca potwierdził to zdarzenie. W wyniku tego wypadku zakleszczona została jedna kobieta, która podróżowała samochodem marki Suzuki. Znajdowała się na tylnym siedzeniu.
asp. Wojciech Kasperzec, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku
Jak przekazali strażacy, do uwolnienia poszkodowanej konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Po wydobyciu kobieta została przekazana ratownikom medycznym.
Kto jechał autami i kto został ranny
Z ustaleń służb wynika, że suzuki podróżowały dwie osoby: kierowca oraz pasażerka siedząca z tyłu. Skodą jechał tylko kierowca. Właśnie on – według relacji straży pożarnej – po wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia, jednak policjanci obecni na miejscu zatrzymali mężczyznę.
Samochodem Suzuki podróżował kierowca oraz kobieta, natomiast samochodem Skoda tylko kierowca, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Obecna na miejscu policja schwytała tego kierowcę.
asp. Wojciech Kasperzec, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku
W wypadku ucierpiały trzy osoby: 55-letnia kobieta, 83-letni mężczyzna oraz 39-letni mężczyzna. Wszyscy poszkodowani zostali przebadani przez zespoły ratownictwa medycznego, a następnie przewiezieni do szpitala.
Wszystkie te osoby zostały przebadane. Kobieta, o której wcześniej wspomniałem, była zakleszczona, więc konieczne było użycie specjalistycznych urządzeń hydraulicznych w celu jej wydobycia. Wszystkie trzy osoby zostały przebadane przez zespoły ratownictwa medycznego, które były na miejscu, i po przebadaniu wszyscy zostali zabrani do szpitala.
asp. Wojciech Kasperzec, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku
Ucieczka z miejsca zdarzenia i nieoficjalne informacje
Okoliczności zdarzenia bada policja. Nieoficjalnie pojawiły się informacje, że kierowca skody mógł być nietrzeźwy, jednak na ten moment te doniesienia wymagają potwierdzenia w oficjalnym komunikacie KMP Rybnik.
Straty po wypadku strażacy oszacowali na około 20 tys. zł. Służby apelują do kierowców o ostrożność, zwłaszcza wieczorem, gdy widoczność na drogach jest ograniczona, a chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem.
- Wypadek: 25 czerwca, po godz. 21.00
- Miejsce: ul. Przemysłowa w Rybniku, rejon skrzyżowania z ul. Karola Miarki
- Pojazdy: suzuki i skoda
- Poszkodowani: 3 osoby (55-letnia kobieta, 83-letni mężczyzna, 39-letni mężczyzna)
- Szacowane straty: około 20 tys. zł
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!