Atak ostrym narzędziem w WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. 19-latek w rękach policji
Chwile napięcia i interwencja służb w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. 25 czerwca 2026 po godzinie 18:00 do placówki wezwano policję po zgłoszeniu o agresywnym mężczyźnie. Z informacji przekazanych przez Śląską Policję wynika, że 19-letni obywatel Polski miał zaatakować pacjentów oraz personel medyczny ostrym narzędziem.
Jastrzębscy funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego 19-latka. Na miejscu od razu rozpoczęły się działania służb, a teren szpitala został objęty czynnościami wyjaśniającymi. Policja podkreśla, że w wyniku incydentu obrażeń miało doznać kilka osób – zarówno pacjenci, jak i pracownicy lecznicy.
Policja: kilka osób rannych, działania pod nadzorem prokuratora
Śledczy od początku prowadzą sprawę tak, by odtworzyć przebieg wydarzeń minuta po minucie. Czynności na miejscu są realizowane pod nadzorem prokuratora, a ich celem jest ustalenie przyczyn oraz dokładnych okoliczności zdarzenia.
Obrażenia odnieśli i pacjenci i personel szpitala, kilka osób. Na miejscu trwają czynności pod nadzorem prokuratora.
asp.szt. Halina Semik, oficer prasowa KMP w Jastrzębiu-Zdroju
Na tym etapie nie podano jeszcze, jakiego rodzaju było użyte narzędzie ani jakie dokładnie obrażenia odnieśli poszkodowani. Służby nie informują też o motywie działania 19-latka – te kwestie mają zostać wyjaśnione w toku postępowania.
Komunikat WSS nr 2: sytuacja opanowana, wdrożono procedury
Po zdarzeniu głos zabrała również jastrzębska lecznica. W wydanym komunikacie podkreślono, że najważniejsze działania zabezpieczające zostały już przeprowadzone, a sytuacja w szpitalu jest pod kontrolą.
Szanowni Państwo, odnosząc się do wydarzeń, jakie miały miejsce dzisiaj w Szpitalu, informujemy, że Pacjenci oraz Personel są bezpieczni, a sytuacja została opanowana. Wszystkie niezbędne procedury z udziałem służb zostały wdrożone zgodnie z obowiązującymi standardami bezpieczeństwa.
WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju
Zarówno policja, jak i szpital nie przekazały jeszcze pełnej listy poszkodowanych ani szczegółów dotyczących ich stanu. Wcześniej pojawiły się nieoficjalne informacje, że poszkodowani mieli zostać ordynator gastrologii, pielęgniarka oraz dwie pacjentki, a jedna z pacjentek miała znajdować się na stole operacyjnym.
Co wiadomo na tę chwilę – najważniejsze fakty
- Zdarzenie miało miejsce 25 czerwca 2026 po godzinie 18:00 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.
- Zgłoszenie dotyczyło agresywnego mężczyzny na terenie szpitala.
- Śląska Policja przekazała, że 19-letni obywatel Polski miał zaatakować pacjentów oraz personel medyczny ostrym narzędziem.
- Mężczyzna został zatrzymany przez jastrzębskich policjantów.
- Kilka osób odniosło obrażenia; trwają czynności pod nadzorem prokuratora.
- WSS nr 2 poinformował, że pacjenci i personel są bezpieczni, a sytuacja została opanowana.
Postępowanie prowadzone pod nadzorem prokuratora ma odpowiedzieć na pytania o przebieg ataku, jego przyczyny oraz odpowiedzialność zatrzymanego 19-latka. Służby zapowiadają dalsze ustalenia po zebraniu materiału dowodowego.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!