Bezpieczny Pieszy w Rybniku – 145 wykroczeń ujawnionych podczas akcji drogowej
Rybnicka drogówka prowadziła akcję Bezpieczny Pieszy – ujawniono 145 wykroczeń dotyczących relacji kierujący-pieszy w rejonach przejść
Wczorajsza akcja policyjna pod kryptonimem Bezpieczny Pieszy została przeprowadzona przez rybnicką drogówkę. Jej celem było podniesienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem pieszych na najczęściej uczęszczanych przejściach.
Działania prowadzone były od wczesnych godzin porannych. W ich trakcie policjantom zgłoszono i skontrolowano 145 wykroczeń dotyczących relacji kierujący-pieszy.
Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o stosowanie przepisów, ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy: kultura na drodze i wzajemny szacunek, a także stosowanie przepisów ruchu drogowego przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Źródło: policja.gov.pl